Pierwsza wizyta przedszkolaków w „domu książek”

2023-11-06

W bibliotece znajdziesz wszystko, czego chcesz,
Starą prawdę, mądrą bajkę, piękny wiersz
”…

Wiek przedszkolny jest doskonałym okresem na rozbudzanie wśród najmłodszych zainteresowań czytelniczych. W poniedziałkowe przedpołudnie odwiedziła więc nas grupa trzylatków wraz ze swoją Panią Moniką z PS nr 14. Dla niektórych z nich była to pierwsza wizyta w tym nowym tak magicznym miejscu pełnym książek. Podczas wizyty w bibliotece dzieci miały możliwość przejść między regałami – najbardziej zainteresowały je regały z kolorowymi książeczkami dla najmłodszych. W przystępny sposób opowiadano o bibliotece i o zbiorach na półkach. Przedszkolaki dowiedziały się, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachować. Zobaczyły także jak wygląda karta czytelnika oraz poznały zasady wypożyczania książek i jak należy o nie dbać. W trakcie pobytu w bibliotece, dzieci rozwiązywały zagadki związane z postaciami z bajek i baśni. Przedszkolaki znakomicie sobie poradziły. Z zainteresowaniem słuchały czytanych opowiadań, a książeczki w formacie 3D stały się powodem radości. Wychodząc dzieci zapewniły, że książki zawsze będą dla nich przyjaciółmi oraz będą o nie dbać i je szanować. Niech pamiątką ze spotkania pozostaną okolicznościowe zakładki.