"Motylki" pierwszy raz w bibliotece

2023-11-22

22 listopada Filię nr 12 odwiedziła grupa „Motylków” z Przedszkola Samorządowego nr 24. Była to ich pierwsza wizyta w bibliotece. Dzieci zapoznały się z zasadami korzystania z księgozbioru i z zainteresowaniem obejrzały teatrzyk kamishibai „Czerwony Kapturek”. Wspólnie omówiliśmy kolorowy kodeks czytelnika, z którego maluchy dowiedziały się, dlaczego należy używać zakładek, jakie oświetlenie musi być przy czytaniu, gdzie odkładamy książkę, dlaczego nie piszemy po niej, czy należy myć rączki przed czytaniem i wiele innych ciekawych informacji związanych z książką. Na zakończenie spotkania „Motylki” rozwiązywały zagadki, które nie były prostą sprawą, gdyż po odgadnięciu hasła trzeba było jeszcze dopasować odpowiedni rysunek. Dzieci wspaniale poradziły sobie ze wszystkim i obiecały, że zapiszą się do naszej biblioteki.