Niebieska Strefa A A+ A++

Imprezy dla dzieci

Dzień Myszki Miki

2023-11-21

18 listopada to wyjątkowy dzień dla wszystkich miłośników kreskówek Walta Disneya, ponieważ obchodzimy wtedy Dzień Myszki Miki. Z tej to okazji do naszej biblioteki przyszła grupa "Biedronek" z PS nr 2 z ul. Sowiej.

Na powitanie każde dziecko otrzymało opaskę z uszami Mikiego. Opaski dla dziewczynek ozdobione były dodatkowo kokardą, którą nosi Minnie - jego koleżanka. Przedszkolaki otrzymały także emblematy z figurami geometrycznymi w różnych kolorach, które przyklejały sobie do koszulek. Tak wystrojone dostały zadanie przedstawienia się kształtem i kolorem swojej naklejki np. "Jestem niebieskim kołem". Później były inne warianty tej zabawy. Na różne wezwania odnoszące się do figur bądź kolorów dzieci siadały lub wstawały.

"Średniaki" wysłuchały opowieści pt. "Baw się i ucz z Mikim!”. Razem z bohaterem książki i jego przyjaciółmi cała grupa pomagała Kaczorowi Donaldowi odnaleźć zaginioną piłkę. W ramach zajęć plastycznych przedszkolaki rysowały portret Myszki Miki. Opuszczając bibliotekę dzieci obiecały, że przyjdą do nas z rodzicami i zostaną naszymi czytelnikami.