Spotkanie z...

2023-10-04

W środę, 4 października tuż przed godziną 10.00 wyruszyliśmy do Przedszkola Samorządowego nr 29 w Kielcach. To tam odbywają się arcyciekawe spotkania pod tytułem „Spotkanie z…” podczas których dzieci poznają arkana różnych zawodów i profesji. Wszystkie grupy: „Krasnoludki”, „Zajączki”, „Biedronki” i „Motylki” były już gotowe do wspólnej zabawy. Dzisiaj dzieciaki poznają tajemnice zawodu bibliotekarza. Pani Ania wraz z Pafnucym i oczywiście z plecakiem pełnym książek zawitała do przedszkolnego studio. Wszystko przygotowane – scenografia, wygodny fotel – pora na „bibliobajanie”. Kto to taki bibliotekarz, co robi, gdzie pracuje? Czy praca w bibliotece to tylko wypożyczanie, czy bibliotekarz ma czas na czytanie? A jeśli czyta – to co? Pytaniom nie było końca.

Smoki, królewny, samochody, bajki, baśnie to tylko niektóre z ulubionych tematów dziecięcych książeczek. Czy rodzinka Wścibskich spodoba się naszym miłym gospodarzom – zaraz się przekonamy. Kto to taki?

Wścibscy wszędzie nos wtykają!,
Podsłuchiwać uwielbiają! – aż na uszach mają dreszcze!
Wścibscy wszystkich podglądają! Z każdej strony oczy mają!
Wyskakują spod poduszek, ze słoików, z rondli, z puszek!
Wścibscy pragną wiedzieć wszystko!

Perypetie tej rodzinki, jak i kłopoty szpaka Kajtka i mrówki na urlopie przypadły małym słuchaczom do gustu. Wspólna lektura przyniosła wiele radości i śmiechu. I oto chodzi! Pewnie zastanawiacie się ilu będzie przyszłych bibliotekarzy? Trudno odpowiedzieć na to pytanie - ale jedno już dzisiaj możemy stwierdzić – rośnie kolejne pokolenie „książkolubów”, czyli miłośników książek i czytania.

Dziękujemy za wspólna zabawę i wspólnie spędzony czas.  Do bardzo szybkiego zobaczenia!!!!