Tropem książki

2023-10-26

26 października uczestnicy wolontariatu szkolnego wzięli udział w lekcji bibliotecznej pt. "Tropem książki". W czasie zajęć poznali różne źródła informacji o książce. Przypomnieli sobie wiadomości o rodzajach katalogów bibliotecznych. Poznali UKD. Korzystając z katalogu on-line MBP w Kielcach ćwiczyli wyszukiwanie książek różnymi sposobami. Wędrując po bibliotece zaznajomili się z księgozbiorem Filii nr 4. Później poznali poszczególne elementy książki oraz ćwiczyli rozpoznawanie karty tytułowej, przedtytułowej, metryczki.

Po części teoretycznej uczniowie przystąpili do praktycznego wykorzystania nabytych informacji. Każdy wolontariusz po wylosowaniu dla siebie książki, miał za zadanie wypełnić przykładową kartę katalogową. Spotkanie zakończyła zabawa w odgadywanie tytułów książek ukrytych w rebusach oraz „Literackie bingo".