Jesienne liście

2023-10-23

23 października grupa sześciolatków z filii PS nr 2 z ul. Górniczej 64 przybyła z jesienną wizytą do naszej biblioteki. Spotkanie rozpoczął tematyczny wiersz pt. "Jesienny pociąg" i prezentacja jesiennej ilustracji z książki Emilii Dziubak "Rok w lesie". Dzieci chętnie odpowiadały na pytania i dyskutowały na temat tego, co widzą w książce i za oknem. Ochoczo odgadywały zagadki, które wcześniej losowały z kolorowych kopert zawieszonych na sznureczkach. Jedno z opowiadań z tomu "Wielka księga Basi" pt. "Basia i babcia" nastroiło naszych gości do wykonania pewnego zadania. Spośród wybranych przez siebie szablonów liści musieli pokolorować je kredkami. Kolorowe listki zostały przypięte do pasków papieru tworząc w ten sposób jesienną opaskę na głowę.

W trakcie spotkania nie obyło się bez przypomnienia o ogólnopolskiej kampanii „Mała książka-wielki człowiek", dzięki której można otrzymać Kartę Małego Czytelnika. "Sówki" zadowolone, w opaskach z liści na głowach wróciły do przedszkola. Mamy nadzieję, że wrócą, aby zapisać się do biblioteki i otrzymać Wyprawki Czytelnicze.