Baśnie nie tylko 1000 i jednej nocy…

2023-10-23

O mocy baśni tysiąca i jednej nocy, choć nie tylko, przekonały się dzieci z Niepublicznego Przedszkola Muzycznego Lamido, które odwiedziły naszą bibliotekę. Przewodnikiem po niezwykłym świecie był tym razem sam Alladyn. Dzieci zapoznały się z regulaminem oraz szczegółami akcji „Mała książka wielki człowiek” oraz zasadami korzystania z biblioteki, ponieważ dla niektórych były to pierwsze odwiedziny w tym miejscu. Następnie przystąpiły do przygotowanych zadań i konkurencji. Najpierw uwolniły uwięzioną w murach zamku Jasminę, kolejną bohaterkę „Lampy Alladyna”, po czym wysłuchały krótkiej historii Alladyna, którą opowiedział im siedząc na… latającym dywanie. Przedszkolaki również miały szansę odbyć taką krótką podróż. Kolejnymi zadaniami było układanie bajkowych puzzli, losowanie rekwizytów z latającego kufra, które należało przypasować do baśni i wreszcie bajkowe zagadki. Na koniec miały okazję pobuszować w dziale z dziecięcymi bajkami.