Przystanek Fredro, czyli Podróże ku kulturze

2023-10-19

W Kielcach, na „Przystanku Fredro”, zatrzymał się na kilka dni „Pociąg ku kulturze”. Hrabia Aleksander, słynący z zamiłowania do wesołości, zaprosił uczniów kieleckich szkół do udziału w "Potyczkach językowych". W Filii nr 5 do rywalizacji stanęli zawodnicy z dwóch szkół podstawowych. Prawy ring zajęli uczniowie klasy III "B" ze Szkoły Podstawowej nr 27, a w lewym rozgrzewali się uczniowie klasy III"A" ze Szkoły Podstawowej nr 28. Sędziami pomocniczymi były bibliotekarki – Basia i Ania. Sześciorundowy sparing czas rozpocząć.

Dzielni zawodnicy "uzbrojeni" w transparenty i hasła, z uśmiechami na buźkach rozpoczęli rywalizację. Było czytanie tekstów z podziałem na role, inscenizacja najsłynniejszej bajki o perypetiach dwóch sąsiadów Pawła i Gawła, krzyżówka, zabawa w wymyślanie słów i test na spostrzegawczość. Jedne konkurencje łatwiejsze, inne nieco trudniejsze, ale powiemy jedno - super ciekawe. Zabawie towarzyszyła oczywiście fantastyczna atmosfera i doping godny naśladowania.

Czas płynie nieubłaganie, sześć rund za nami. Pora na wyłonienie zwycięzcy - jednogłośnie wygrały, czyli pierwsze miejsce zajęły obie klasy. Nasze podium jest ogromne, więc dla każdego wystarczy miejsca. Pamiątkowe dyplomy i niespodzianki wręczone. Jeszcze tylko wspólne zdjęcie i pora na pożegnanie. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas i wspaniałą zabawę. Mamy nadzieję, że wkrótce znowu staniemy w szranki podczas zabawy z książką i literaturą.

Partnerzy: Miasto Kielce, Uzdrowisko Busko-Zdrój S.A., Buskowianka Zdrój, Kielce Europejska Stolica Kultury 2029

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: Kultura - Interwencje. Edycja 2023