Jak nie kochać jesieni po raz drugi

2023-10-19

W czwartkowe jesienne popołudnie gościliśmy w Filii nr 2 uczniów klasy II c z sąsiadującej SP nr 31. Na drugoklasistów czekały przygotowane przez pracowników biblioteki rekwizyty, które posłużyły do rozmowy o oznakach tej kolorowej pory roku. Jako że za oknem było dziś szaro i deszczowo, na początek zrobiliśmy gimnastykę naśladując zachowania charakterystyczne dla aktualnie zachodzących zmian w przyrodzie.

Po energicznym powitaniu, uczestnicy zajęć chętnie wysłuchali opowiadania o jesieni, by następnie z zaangażowaniem odpowiadać na zadawane pytania. Sudoku, jesienny alfabet do kodowania, zabawa w przygotowywanie przetworów, odgadywanie nazw drzew oraz szereg zadań na zapamiętywanie – tym zajmowaliśmy naszych miłych gości. Jesień i jej magia zatańczyły w bibliotece niczym różnobarwne spadające liście z drzew, a zadowoleni uczniowie opuszczali nasze mury w doskonałych nastrojach, pięknie dziękując za gościnę.