Jesienny jeż

2023-10-13

Kalendarzowa jesień trwa kolejny tydzień, od niedawna widać ją także na drzewach. Chłód powoli puka do naszych okien, a świat za szybą mieni się na czerwono, złoto i brązowo. W kolorowych liściach swoje kryjówki szykują zwierzęta. Nasi czworonożni przyjaciele są wdzięcznym tematem zajęć i wspaniale sprawdzają się jako bohaterowie książek dla dzieci (np. „Niedźwiadek idzie spać”, ”Jeżyk w parku”, „Przygody jeża Szymona”). Niektóre stworzenia są puchate i słodkie, inne - chociaż niegroźne - mają kolce. Tym razem na lekcji bibliotecznej rozmawialiśmy o jeżu – jak wygląda po urodzeniu, co jada, przed czym i przed kim musi się chronić oraz o aktualnej porze roku. Klasa II e z SP 34 wykazała się wiedzą na temat darów jesieni i podzieliła skojarzeniami z nią związanymi. Uczniowie przynieśli na zajęcia kolorowe liście, które wykorzystaliśmy przy wykonywaniu jeży z papieru. Wszyscy wyszli zadowoleni z efektów swojej pracy.