Nudzie mówimy nie, czyli ferie w bibliotece

2023-01-31

Czy maluch mają ferie? Oczywiście. We wtorek 31 stycznia do naszej biblioteki zawitali niezwykli goście – mali odkrywcy i pani lektor z Centrum Edukacyjnego ProfiLingua w Kielcach. Zgodnie z hasłem „Nudzie mówimy nie” mali miłośnicy książek podjęli się arcytrudnego zadania – rozpoczęcia „znajomości” z językiem angielskim. Pani Aneta, poprzez zabawy słowne i ruchowe przybliżyła dzieciom nazwy zwierząt. Tych domowych, jak i tych, które spotykamy w wiejskiej zagrodzie. Piosenki i rymowanki pomogły szybko zapamiętać, że „cat” to „kot”, „dog” to „pies”. Pierwsze koty za płoty – już za tydzień kolejne spotkanie z angielskimi słówkami. Gwarantujemy dobrą zabawę, a dzisiaj mówimy - „Thank you very much and good bye”.