Laurka dla Babci i Dziadka

2023-01-20

Mijający tydzień upłynął w naszej bibliotece pod znakiem spotkań z uczniami najmłodszych klas z zaprzyjaźnionej Szkoły Podstawowej nr 18 w Kielcach. W piątek 20 stycznia, w samo południe zawitała do nas grupa pierwszaków z klasy I "A”. Nie jest tajemnicą, w jakim celu mili goście zawitali w naszych skromnych progach. Każdy wie, że weekend będzie należał do dziadków, którzy z utęsknieniem wyczekują wizyty wnucząt. A jak wizyta u dziadków – to konieczna jest przepiękna laurka. Talent plastyczny, kochające serce i życzenia to wszystko, czego nam potrzeba.

Biblioteka to zaczarowane miejsce, pełne książek, w których skryły się arcyciekawe informacje. Pośród nich są i te, które dotyczą Dnia Babci i Dnia Dziadka. Są też wiersze i opowiadania o nestorach, którzy nie raz i nie dwa zaskakują swoją pomysłowością i mądrością.

Nie brakuje też przepięknych, rymowanych życzeń – pasują jak ulał do laurek. Główki pełne pomysłów – pora na wielkie plastyczne szaleństwo. Kredki, mazaki, dziecięca wyobraźnia to mieszanka iście wybuchowa. Na laurkach w oka mgnieniu pojawiły się wielkie czerwone serca, kolorowe kwiaty i wszystko to, co sprawi Dziadkom radość. Kilkanaście minut i już wszystko gotowe. Jeszcze tylko wspólne zdjęcie i już można biec z życzeniami. Dziękując za wspólną zabawę przyłączamy się do życzeń.