Z życzeniami biegniemy

2023-01-19

Czwartkowy poranek 19 stycznia przyniósł niespodziankę. Naszą bibliotekę odwiedziła klasa 0”A” ze Szkoły Podstawowej nr 18 w Kielcach. Pamiętacie – to klasa integracyjna, uczęszczają do niej dzieci z Ukrainy. Zerówkowicze postanowili zgłębić swoją wiedze o zbliżającym się święcie Dziadków. Czy Dzień Babci i Dzień Dziadka na całym świecie obchodzony jest w tym samym czasie? Nic bardziej błędnego. Jedni obchodzą go w styczniu, inni w marcu, a jeszcze inni w lipcu, wrześniu bądź październiku. Nie ważne kiedy – my zawsze pamiętamy o naszych kochanych babciach i dziadkach.

W trakcie spotkania były niekończące się opowieści, o tym co potrafi dziadek i dlaczego babcia jest najlepsza na świecie. Było tradycyjne czytanie - czy istnieje wypożyczalnia babć? Kto nie wierzy niech zajrzy do książki pt. Wypożyczalnia babć Marii Marjańskiej-Czernik. Jak zabawa w bibliotece – to oczywiście zajęcia plastyczne. Co będzie najpiękniejszym prezentem – LAURKA i to ta własnoręcznie wykonana. Dzieci z wielkim zapałem przystąpiły do dzieła. Raz, dwa i małe arcydzieła już gotowe. Teraz tylko trzeba poczekać do soboty i już można z życzeniami biec do kochanych dziadków. Do życzeń tych przyłączamy się z całego serca - zdrówka, radości i pociechy z wnuków.

PS. Jak wiecie w naszej bibliotece działa galeria „Trzy po Trzy” – to w niej zawisły przepiękne „Kartko-życzenia” wykonane przez dzieci. Kto ciekawy tego serdecznie zapraszamy do zwiedzania.