Niech żyją Babcia i Dziadek!

2023-01-16

Rozpoczynający się dzisiaj tydzień obfituje w wielkie święta. Z życzeniami, laurkami i prezentami wyruszymy do kochanych Babć i Dziadków. Tak też uczynią dzieci z klasy I „b” ze Szkoły Podstawowej nr 18 w Kielcach. W poniedziałkowy poranek przybyli do zaprzyjaźnionej biblioteki. Tam czekały na nie książeczki, okolicznościowa wystawka i ogrom ciekawostek o zbliżających się świętach. Pierwszaki wysłuchały wierszy, opowiadań i z uśmiechem na buziach przystąpiły do części konkursowej.

Zgaduj zgadula okazała się łatwa, ale „literkowy tasiemiec” przysporzył trochę kłopotów. Dzieci z ogromną determinacją wykreślały literki, by w końcu odczytać przepiękne życzenia dla Dziadków: „Niechaj Dziadzio z Babcią tak nam długo żyją, póki komar i mucha morza nie wypiją”.  Już wiemy, jakie życzenia znajda się na laurkach – teraz pora wrócić do szkoły, by rozpocząć prace nad kartkami z życzeniami.

My również przyłączamy się do życzeń. Dzielnym pierwszakom dziękujemy za odwiedziny i mówimy: „Do zobaczenia”.