Jesienne Motylki

2022-09-27

We wtorkowy poranek 27 września ulicę Jagiellońską wypełnił radosny śpiew. Z lekkim, jesiennym wiatrem niosły się takie słowa:

„My jesteśmy motylkami,

kolorowe skrzydła mamy.
Na skrzydełkach barwny pyłek,
jaki piękny nasz motylek.
Motyle ach motyle, dziś jest was tu aż tyle.
Pamiętajcie! Wszyscy kochajcie motyle,
one rozweselą najsmutniejsze chwile.”

Z takimi radosnymi słowami do naszej biblioteki wędrowały przedszkolaki z grupy „Motylków” z Przedszkola Samorządowego nr 26 w Kielcach. Dzieci, korzystając z pięknej pogody postanowiły sprawdzić, co takiego dzieje się w bibliotece. Dla niektórych była to pierwsza wizyta w naszej książnicy – ale wszyscy wysłuchali informacji o tym, co to biblioteka, jak działa i jakie korzyści daje czytanie. Były pytania, na które wspólnie poszukiwaliśmy odpowiedzi. Było też oczywiście „wielkie zwiedzanie” bibliotecznych zakamarków. Wizyta, choć krótka, wszystkim sprawiła wiele radości. Już niedługo spotkamy się raz jeszcze, ale to niespodzianka, szczegółów której na razie nie zdradzimy. A więc do zobaczenia!