Maluchy w bibliotece

2022-09-22

22 września Filię 11 odwiedziły czterolatki z Przedszkola Samorządowego nr 5. Celem ich wizyty było zapoznanie się z biblioteką i zasadami korzystania ze zbiorów. Dzieci z zainteresowaniem oglądały książki oraz zabawki w naszym kąciku. Później czekała na nie niespodzianka - przedstawienie "Ptasie radio" Juliana Tuwima w wykonaniu pań bibliotekarek. Ptaki przechwalały się, kłóciły i biły, kolorowe pióra fruwały dokoła, dzieci się śmiały a policja musiała interweniować, aby uspokoić rozsierdzone ptaszydła... Na szczęście wszystko dobrze się skończyło i w bibliotece znów zapanował ład i porządek. Rozbawione dzieci mogły iść do przedszkola, ale mamy nadzieję, że zapamiętają wizytę w bibliotece i wkrótce wrócą do nas z rodzicami, aby wypożyczyć książki.