Detektywi na Czarnowie

2022-08-09

I znowu się dzieje. Na Czarnowie wielkie poruszenie. We wtorek 9 sierpnia nieznany sprawca (a raczej wiewca) zrobił bałagan w bibliotecznych zbiorach. Z książeczek o naszym rodzinnym mieście zniknęły ilustracje, a mapa zamieniła się w białą czystą plamę. Co robić?  Na pomoc przyjaciół zawsze można liczyć. Zaprzyjaźnieni z biblioteką "książkożercy" przybyli na plac szkolny, aby ratować Kielce. Na dobrze znanych Wam kolorowych kocach pojawiły się książki, mapa i inne pomoce. Znajomość rodzinnego miasta bardzo się przydała - babcia, mama i tata to prawdziwe skarbnice wiedzy. Bez trudu na mapę powróciły pomniki Dzika Kiełka i Henryka Sienkiewicza, Rynek rozgościł się na swoim miejscu, a i Karczówka znów zaczęła górować nad miastem.
Jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki literki znów wypełniły kartki książek i książeczek. Teraz można cieszyć się czytaniem - skąd pochodzi nazwa naszego miasta, gdzie ukrył się alfabet - to pytania na które w trakcie naszego spotkania zorganizowanego dzięki Fundacji LOTTO im. Haliny Konopackiej znaleźliśmy odpowiedzi. Jak zabawa z biblioteką – to zabraknąć nie mogło zajęć w "Akademii Nauk Plastycznych". "Studenci" wykonali barwne elementy będące uzupełnieniem naszej nowej mapy Kielc. Było super. Do zobaczenia wkrótce!
P.S. Pewnie zastanawiacie się kim jest tajemnicza blondynka – to pani Ania w pełnym kamuflażu.