Nasze Herby po sąsiedzku

2022-08-26

26 sierpnia w godzinach od 14.00-18.00 na boisku szkolnym Szkoły Podstawowej nr 5 na dużych i małych mieszkańców osiedla Herby czekało mnóstwo atrakcji. Były dmuchańce, animacje i pokazy, zjeżdżalnia, konkursy oraz różnorodne gry i zabawy. W tym oto dniu wszystkie osiedlowe instytucje wspólnie zorganizowały festyn pod hasłem Nasze Herby po sąsiedzku. My też tam byłyśmy. Nasz filia przygotowała ciekawe zabawy dla dzieci i dorosłych. Od początku pikniku dużym zainteresowaniem cieszyła się biblioteczna "fotobudka". Każdy chciał, chociaż na chwilę, zmienić swój wygląd. Przymierzano kolorowe peruki, kapelusze, korony i robiono sobie fotki w kolorowej ramce. Najmłodszych najbardziej zainteresował strój rycerza. Wśród atrakcji przygotowanych przez naszą bibliotekę były także: przyczepianie ogona kłapouchemu, zawody w łowieniu różnych morskich stworków, robienie wielkich baniek mydlanych, zabawa w memy oraz malowanie na folii. Pogoda dopisała, toteż mamy nadzieję, że mieszkańcy, którzy skorzystali z przygotowanych dla nich gier i zabaw, dobrze się bawili i długo będą wspominać sąsiedzki piknik.