"Strasne" spotkanie

2022-08-02

Co się dzieje na Czarnowie? Duszki, Stworki i Potworki pojawiły się na ulicy Lecha. Skąd się tam wzięły? Dziwne stwory dowiedziały się o słynnym już cyklu „Biblioteka w plenerze, czyli z lekturą pod chmurą” dofinansowanym przez Fundację LOTTO im. Haliny Konopackiej. Jak to możliwe, że zabawa odbywa się bez nich! We wtorek 2 sierpnia wyruszyły na poszukiwanie najsłynniejszego podwórka. Wózek, koce, kosz piknikowy to znaki rozpoznawcze naszych spotkań. Tak jak tydzień temu rozbiliśmy „biblioteczny” obóz i rozpoczęliśmy nasze „strasne spotkanie”. Bohaterowie książeczek o niesamowitych tytułach zamiast straszyć rozbawiali naszych małych czytelników. Kolorowy potwór z kapustą zamiast głowy, straszydło, które znalazło na ulicy mydło i czupiradło to persony strasne, które prym wiodły w naszym spotkaniu.

Nieco kapryśna pogoda „przyłączyła” się do zabawy w strachy – chłodny wiaterek spowodował dreszcze. A co jest najlepszym sposobem na tę dolegliwość – gimnastyka, gimnastyka. Dzieciaki dzielnie wykonywały wszelkie wygibasy. Po chwili zrobiło się gorąco i z wielką energią rozpoczęło się wielkie „strasnomalowanie”. Flamastry, kredki i dziecięca fantazja to przepis na powstanie galerii „strasnych” osobliwości. Kilka minut i już wszystko gotowe – teraz czas na niespodziankę. Każdy dzieciak, który nie uległ wielkiemu „strasnemu” odznaczony został odznaką „Pogromcy Stracha”. I to był ostatni element dzisiejszego spotkania. Jeszcze wspólne, pamiątkowe zdjęcie i pora wędrować na pyszne obiadki. Ale pamiętajcie, już wkrótce kolejne biwakowanie w plenerze. Czekamy na Was! Do zobaczenia!