Jak dobrze mieć sąsiada

2022-07-26

Jak dobrze mieć sąsiada – to stare przysłowie, które sprawdziło się we wtorek 26 lipca. Gorący poranek upłynął na przygotowaniach do kolejnego spotkania „Biblioteka w plenerze, czyli z lekturą pod chmurą” dofinansowane przez Fundację LOTTO im. Haliny Konopackiej.  Słonko świeci, wiaterek ucichł – gdzie rozbić biblioteczny piknik. Z pomocą przyszli sąsiedzi – zielony, zacieniony teren  to wspaniałe miejsce na naszą zabawę. Jak zwykle towarzyszyły nam humor i uśmiech od ucha do ucha. Przytulne podwórko zamieniło się w stację kolejową. To tu na peronie zatrzymała się słynna lokomotywa Juliana Tuwima – mali (i nie tylko mali) miłośnicy książek w swojej inscenizacji odbyli niezapomnianą podróż. Wspomnieć należy, iż zgodnie z obowiązującymi przepisami pociąg został „poddany” badaniom technicznym. Łaskotanie, rozśmieszanie i inne wymyślne „tortury” upewniły nas, że wszystko jest OK.

Było też „podróżnicze czytanie” – wraz ze słoniem zwiedzaliśmy Londyn, stonoga prowadziła kurs jazdy na rolkach, a wielbłąd odkrywał nowy styl pływacki – pływanie na łódce do góry dnem.  Wędrówki przypadły wszystkim do gustu, dlatego też (jak przystało na studentów „Akademii Nauk Plastycznych”) powstała seria wyjątkowych pocztówek.  Dopełnieniem wspaniałej zabawy było słodkie co nieco.

Co to za smutne minki – dzisiaj kończymy, ale już za kilka dni kolejny biwak. Wszystkich serdecznie zapraszamy!