Akcja Lato

2022-07-12

12 lipca w ramach „Akcji Lato” odwiedziły nas dzieci z PS nr 42. W naszej bibliotece pełnej pomysłów, spędziliśmy czas bardzo kreatywnie. Znaleźliśmy sposób na szarą rzeczywistość za oknem. Dzieci rozpoznawały barwy, mieszały je ze sobą i za każdym razem otrzymywały inny kolor. Dowiedziały się, że kolory można podzielić na podstawowe, czyli czyste a łącząc je w pary stworzyć inne kolory nazywane pochodnymi.  Zwróciły uwagę na to, jak podczas łączenia farb zmieniają się odcienie kolorów, od intensywnych, nasyconych do rozbielonych. Próbowały nadawać barwy owocom i warzywom, zastanawiały się również nad tym, czym różnią się kolory ciepłe od zimnych. Na zakończenie zajęć, aby usystematyzować zdobyte wiadomości, przedszkolaki wykonały pracę plastyczną, dzięki której nasza biblioteka zamieniła się w łąkę pełną kolorowych motyli.