Inspiracje na wakacje cz. 2

2022-06-09

9 czerwca br. odbyło się kolejne przedwakacyjne spotkanie na Filii 9 przy ul Okrzei. Tym razem kolejna grupa pierwszoklasistów mogła wybrać się z nami w daleką podróż nie wychodząc z biblioteki. Najpierw przystąpili do specjalnie do tego celu przygotowanych zabaw, które miały być wstępem do drugiej części spotkania. Podczas pierwszej z nich wybrali dla siebie odpowiedni środek lokomocji, którym chcą udać się na wakacyjną wyprawę. Tak jak poprzednio zaroiło się w bibliotece od samochodów, rowerów, samochodów i pociągów. Następnie przystąpili do pakowania niezbędnych rzeczy do walizki podróżnej. Najpierw jednak musieli z zamkniętymi oczami odgadnąć, co to za przedmiot, wyciągając go w worka. Gdy bagaż był już spakowany dwójka śmiałków wyprawiła się rwącą rzeką w rejs statkiem po ukryty w butelce tajemniczy napis. Po wyłowieniu butelki i rozszyfrowaniu napisu odczytano nazwy dwóch krajów: Jordania i Hiszpania. I właśnie z tych dwóch państw pochodzą nasi goście, których podczas drugiej części zajęć mogli poznać uczniowie. Hamza z Jordanii i Lucia z Hiszpanii opowiedzieli o krajach, z których pochodzą i pokazali na fotografiach wyświetlanych na dużym ekranie najciekawsze rzeczy związane z nimi. Odpowiadali na pytania dzieci, nie obyło się również bez lekcji języków: arabskiego i hiszpańskiego! Zakończyliśmy spotkanie pamiątkową, prawie wakacyjną fotografią ze słoniem, wielbłądem i palmami oraz z naszymi gośćmi!