Inspiracje na wakacje cz. 1

2022-06-08

8.06 Filię 9 przy ulicy Okrzei odwiedzili niezwykli goście, aby spotkać się uczniami dwóch pierwszych klas SP nr 11 przy ul. Jasnej. Tematem przewodnim były wakacyjne podróże, zanim jednak pierwszoklasiści dowiedzieli się kim są zaproszeni przez bibliotekę prelegenci, przystąpili do zabaw, które miały być wstałem do drugiej części spotkania. Podczas pierwszej z nich wybrali dla siebie odpowiedni środek lokomocji, którym chcą udać się na wakacyjną wyprawę. Zaroiło się w bibliotece od samochodów, rowerów, samochodów i pociągów. Następnie przystąpili do pakowania niezbędnych rzeczy do walizki podróżnej. Najpierw jednak musieli z zamkniętymi oczami odgadnąć co to za przedmiot, wyciągając go w worka. Gdy bagaż był już spakowany dwójka śmiałków wyprawiła się rwącą rzeką w rejs statkiem po ukryty w butelce tajemniczy napis. Po wyłowieniu butelki i rozszyfrowaniu napisu odczytano nazwy dwóch krajów : Jordania i Hiszpania. I właśnie z tych dwóch państw pochodzą nasi goście, których podczas drugiej części zajęć mogli poznać uczniowie. Hamza z Jordanii i Lucia z Hiszpanii opowiedzieli o krajach, z których pochodzą i pokazali na fotografiach wyświetlanych na dużym ekranie najciekawsze rzeczy związane z nimi. Odpowiadali na pytania dzieci, nie obyło się również bez lekcji języków: arabskiego, hiszpańskiego a także polskiego! Uczniowie polubili naszych gości i chętnie zapozowali z nimi do pamiątkowego zdjęcia na koniec spotkania. Mamy nadzieje, ze zainspirowaliśmy wspólnie małych podróżników do dalekich, ale także bliższych wypraw podczas zbliżających się wielkimi krokami wakacji!