Piknik w bibliotece

2022-06-07

7 czerwca na piknikowe spotkanie z Kubusiem Puchatkiem przybyła grupa z Przedszkola Niepublicznego Zygzak. Najpierw dzieci obejrzały wystawę swoich prac pt. "Okładka z mojej ulubionej książki". Bardzo radośnie zareagowały, gdy odnalazły swoje rysunki.

Następnie zasiadły, by wysłuchać opowiadania pt. "Piknik w Stumilowym Lesie". Będąc zatem w piknikowym nastroju wzięły udział we wszystkich przygotowanych atrakcjach. Pierwszym zadaniem było dokończenie układania plakatu z wycinanki obrazkowej. Szybko i sprawnie udało się im ukończyć to zadanie. Jako, że Kubuś Puchatek uwielbia miód nie mogło zabraknąć w naszej zabawie ula i pszczół. Przedszkolaki omijając owady miały wyciągnąć słodkie co nieco z pszczelego domku. Dzieci utrudniały sobie wykonanie tego zadania głośno bzycząc.

Najwięcej frajdy sprawił przedszkolakom namiot wypełniony balonami, w którym po poprawnym odgadnięciu zagadki można było coś odnaleźć. Okazało się, że jest to garnek pełen słodkości, którymi dzieci mogły się poczęstować. Później przedszkolaki pomagały Kłapouchemu, który był bardzo nieszczęśliwy, bo zgubił ogon. W przedszkolnej grupie znalazło się wielu śmiałków, którzy z zamkniętymi oczami, przyczepiali go osiołkowi.

Najwięcej emocji wywołały rzuty lotką w balonikowe obrazki. Każde dziecko chciało sprawdzić swoje umiejętności.

Na zakończenie spotkania przedszkolaki sprawiły nam ogromną niespodziankę w postaci pisemnego podziękowania.