Motylki w bibliotece

2022-06-21

Wraz z pierwszym dniem lata do naszej biblioteki przyszła grupa "Motylków " z Przedszkola Samorządowego nr 2 w Kielcach. Nasi goście doskonale wiedzieli, jakie są etapy życia motyli, ich zwyczaje i rola w przyrodzie. W czasie naszego spotkania przedszkolaki miały do wykonania dwa zadania plastyczne. Jednym z nich było ozdabianie kolorowymi kółkami różnej wielkości szablonów motyli. Ich dzieło okazało się bardzo atrakcyjne i posłuży do ozdobienia pomieszczeń biblioteki. Później, słuchając opowiadania z książki pt. "Makowa Panienka", poznały nowego bajkowego bohatera - motyla Emanuela. Ponieważ dzieci bardzo lubią rysować to drugim przygotowanym dla nich zadaniem było kolorowanie malowanki z motylkami. Te prace dzieci zabrały ze sobą. Na koniec spotkania, za udział w przygotowaniu zakładki w ramach akcji "Świętokrzyskie podróże po literaturze" dzieci otrzymały nagrody, a panie przedszkolanki podziękowania.