Atrakcje świętokrzyskie - co warto zobaczyć

2022-06-21

21 czerwca w #filia8mbp odbyło się spotkanie z dziećmi z Ukrainy, uczącymi się w SP nr 32 w Kielcach. Na spotkaniu kierownik filii Barbara Ząbek, przy pomocy tłumaczki (Pani Sevila Bieva), zaprezentowała gościom najciekawsze atrakcje ziemi świętokrzyskiej, począwszy od Kielc - stolicy województwa, poprzez Jaskinię Raj, Chęciny, Park Etnograficzny w Tokarni, Jędrzejów – miasto zegarów, uroczy Sandomierz, Park Jurajski w Bałtowie czy kopalnię w Krzemionkach Opatowskich. Gościem specjalnym był wiceprezydent Marcin Chłodnicki.

Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały informatory turystyczne naszego regionu w języku ukraińskim. Życzymy naszym gościom miłych i spokojnych wakacji. Mamy nadzieję, że uda im się zwiedzić przynajmniej niektóre z prezentowanych dzisiaj miejsc.

Było to pierwsze ze spotkań przygotowanych przez Miejska Biblioteka Publiczna w Kielcach dla dzieci ukraińskich mieszkających w naszym mieście. Kolejne już wkrótce.