Niebieska Strefa A A+ A++

Imprezy dla dzieci

Szczęśliwe motyle

2022-06-20

W piękny słoneczny poranek 20 czerwca spotkaliśmy się z grupą starszaków z filii PS nr 2. Dzieci opowiadały nam, za co lubią lato. Najczęściej wymieniane były: słońce, ciepło i zabawy na świeżym powietrzu. Przedszkolaki dzieliły się również swoimi spostrzeżeniami przyrodniczymi. Opowiadały o kwitnących kwiatach, które spotykają w czasie spacerów, ale też o różnych bzyczących i latających mieszkańcach pól i łąk. Najczęściej przez nich wymieniane były pszczoły, osy, muchy, biedronki, ważki i motyle.

Później wysłuchały fragmentów opowiadania Ireny Jurgielewiczowej Jak jeden malarz chciał namalować szczęśliwego motyla. Wszystkie dzieci bardzo uważnie słuchały i z zaciekawieniem oglądały prezentowane ilustracje. Z przeczytanej historii dowiedziały się, że naszego bohatera najbardziej uszczęśliwiło towarzystwo innych kolorowych motylków.

Po wysłuchaniu lektury dzieci otrzymały artystyczne zadanie. Miały ozdobić skrzydełka bibliotecznych motyli. Zadanie wykonały perfekcyjnie. Nasze motylki w mig wypiękniały.

Wakacje tuż tuż, toteż na zakończenie spotkania podziękowałyśmy dzieciom i ich opiekunom za całoroczną współpracę oraz za piękne zakładki, które zostały przez nich przygotowane w ramach akcji "Świętojańskie podróże po literaturze".