Trudne słowo – tolerancja

2022-06-01

W poniedziałkowy poranek, 30 maja naszą bibliotekę odwiedziła wesoła gromadka. To uczniowie klasy „0” z pobliskiej Szkoły Podstawowej nr 18 w Kielcach. To wyjątkowa klasa – integracyjna. W tym szczególnym czasie uczą się w niej dzieci z Ukrainy. Teraz już wiecie, skąd temat dzisiejszego spotkania –  „Trudne słowo – tolerancja”. Mówisz innym językiem, jesteś niższy, masz inny kolor skóry lub nosisz okulary – czy to czyni cię kimś gorszym? Nie! Każdy jest ważny i wyjątkowy – bo „tolerancja” to wyrozumiałość dla innych. Jak powiedziały dzieci, nie każdy postępuje tak samo, nie każdy wierzy w to samo – ale wszyscy są dziećmi. Pięknie powiedziane.

By umilić dzieciom pobyt w bibliotece, którą już znają, rozpoczęliśmy wielkie czytanie. Czarnoskóry Murzynek Bambo dokazywał w ogródku dziadka (na grządce z rzepką). Oj, co to się działo. Śmiechu i radości było pełno.  Towarzyszyły one również bardzo ważnemu zadaniu. Dzieci włączyły się do konkursu na najpiękniejszą zakładkę – głowy pełne śmiałych pomysłów i kolorowe kredki to podstawa sukcesu. Wszystkie zakładki były piękne i jedyne w swoim rodzaju. Dziękujemy. Trzymamy kciuki za przebieg głosowania.

Dziękujemy za dzisiejszą wizytę i czekamy na kolejną. Do zobaczenia!