2022-05-09

Wczoraj Bibliotekarze obchodzili swoje święto. Z wszystkich zakątków płyną życzenia. W poniedziałkowy poranek 9 maja do naszej filii zawitały przedszkolaki z Przedszkola Samorządowego nr 29 w Kielcach. „Motylki” i „Zajączki” postanowiły ulubionym paniom z biblioteki doręczyć ogromną laurkę. Co za miła niespodzianka! Dziękujemy i zapraszamy do wspólnego świętowania. Jak wiecie w bibliotece, każde święto połączone jest z zabawą z książką.

Tak było i dzisiaj. Kącik dziecięcy zawsze otwarty jest dla tak miłych gości – na kolorowym dywanie pośród książeczek zasiadły dzieci. Rozpoczęło się wielkie czytanie. Gang Słodziaków, Leopold, Martynka. Elmer, miś Baryłka to tylko niektórzy bohaterowie wspólnego czytania.

Niesamowite przygody „zamknięte” w książeczkach zachwyciły przedszkolaków. W poszukiwaniu nowych dzieci wyruszyły w podróż po bibliotece. Tajemnicze tunele, tysiące książek to świat, który z typową ciekawością poznawały dzieci. Czy spodobał się małym odkrywcom – na pewno, już wkrótce kolejna wizyta, podczas której odkryte zostaną kolejne „biblioteczne” tajemnice i sekrety. Za życzenia dziękujemy i z niecierpliwością oczekujemy! Do bardzo szybkiego zobaczenia!