Ile zakładek mierzy kielecka Sienkiewka

2022-05-30

"Świętojańskie podróże po literaturze" to pierwsze tego typu wydarzenie, organizowane w Polsce, związane z postacią Jana Kochanowskiego. Z tego powodu, w poniedziałek na zaproszenie Filii nr 2 stawiły się dzieci z SP nr 31 wraz ze swoimi wychowawczyniami. Przyszły, bo chcą włączyć się we współorganizowaną przez Miejską Bibliotekę Publiczną oraz studentów z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego grę miejską, polegającą na ułożeniu najdłuższej zakładki wykonanej techniką dowolną. Nożyczki, kleje, kolorowy papier i inne pomoce plastyczne królowały w rękach dzieci. Efekty tej pracy będzie można zobaczyć już wkrótce na żywo na ulicy Sienkiewicza. Za dobrze wykonaną pracę należy się nagroda. W naszym przypadku to możliwość buszowania wśród regałów bibliotecznych. Zapraszamy do fotogalerii.