Krasnoludki są na świecie

2022-05-11

W Tygodniu Bibliotek w książnicach dzieją się niesamowite rzeczy. W Filii 11 zamieszkały krasnoludki, które pomagają bibliotekarkom, wybierają książki czytelnikom oraz opowiadają bajki. Gdy 11 maja odwiedziła nas grupa 5 z Przedszkola Samorządowego nr 5, krasnoludki przygotowały dla nich mnóstwo niespodzianek: bajkowych zagadek, opowieści, zadań ruchowych i plastycznych. Dzieci dowiedziały się wielu rzeczy o życiu małych ludzików, wysłuchały fragmentu książki M. Konopnickiej "O krasnoludkach i sierotce Marysi" oraz zapoznały się z nudzimisiami - równie sympatycznymi jak krasnoludki istotami z książek Rafała Klimczaka. Nasi goście z zainteresowaniem rozwiązywali zagadki, szukali mieszkania krasnoludków, przygotowywali dom dla nudzimisiów, malowali i grali na instrumentach. Obiecali też zapisać się do biblioteki, by poznać kolejne baśnie o małych ludzikach. Przedszkolaki sprawiły nam też niespodziankę, przekazując w darze z okazji 20-lecia MBP książkę o Franklinie.