Baśniowy galimatias

2022-05-10

10 maja 2022 r. bibliotekę odwiedziły dwie grupy dzieci z Integracyjnego Przedszkola Samorządowego nr 27. Wzięły udział w szeregu zabaw, sprawdzających wiedzę w zakresie znanych baśni i bajek.

Okazało się, że w baśniowym świecie zapanowało wielkie zamieszanie. Wszystko za sprawą złego czarodzieja, który w złości pomieszał baśnie, by nikt nie mógł trafić do prawdziwej. Przedszkolaki nie zgadzały się na ten galimatias i postanowiły pomóc baśniowym bohaterom. Na początek dwaj śmiałkowie na rączych koniach udali się do zamku złego czarodzieja. Znaleźli tam kufer, który skrywał list od baśniowego elfa, skarżącego się na bałagan, jaki zapanował w Baśniowej Krainie. Był tam również spis zadań, których bezbłędne wykonanie było jedyną szansą na przywrócenie porządku w Baśniowym Świece. Dzieci musiały rozwiązać bajkowe zagadki, odgadnąć ilustracje do baśni podglądając je przez dziurkę od klucza, wykonać zadania skrywane przez kwiaty z baśniowej łąki. Na dnie kufra znajdowała się jeszcze tajemnicza koperta, a w niej wykaz pozmienianych przez Czarodzieja tytułów. Przedszkolaki nie miały problemów z podaniem właściwych, a także odnalezieniem odpowiadających im książek. Na spodzie książkowego stosu leżała Wielka Księga… Na jej kartach znajdowały się informacje jak należy obchodzić się z książkami z biblioteki. W nawiązaniu do Próśb Książki, dzieci otrzymały zakładki. Zajęcia bardzo spodobały się przedszkolakom i ich opiekunom. Znalazło to wyraz w pięknych podziękowaniach i koszu wiosennych kwiatów.