Śmigus-dyngus

2022-04-05

5 kwietnia zajęcia biblioteczne z grupą Żabek z filii PS nr 2 z ul. Górniczej w Kielcach rozpoczęłyśmy pogadanką o wiośnie. Rozmawiając o zbliżających się świętach omówiliśmy symbole wielkanocne i ich znaczenia. Z rozsypanych i wyciętych wcześniej obrazków różnych przedmiotów dzieci miały odnaleźć te, które pasują do koszyczka i to właśnie z nich kompletowaliśmy naszą biblioteczną wielkanocną święconkę. Po wysłuchaniu opowiadania Renaty Piątkowskiej pt. Śmigus - dyngus przedszkolaki dowiedziały się, dlaczego zwyczaj polewania się wodą ma taką dziwną nazwę. Ponieważ nasi goście bardzo lubią zgadywanki. wzięli udział w losowaniu zagadek z koszyczka. Na zakończenie spotkania dzieci pokolorowały wykluwającego się kurczaka, a swoje prace zabrały ze sobą do przedszkola.