Kamyczek w bibliotece

2022-04-26

26 kwietnia spotkaliśmy się z grupą starszaków z Przedszkola Niepublicznego "Zygzak". Rozmawialiśmy o bibliotece, zasadach zapisu do niej oraz księgozbiorze. Dzieci opowiadały o swoich lekturach i ulubionych bohaterach literackich. Później wysłuchały opowieści o Kamyczku i jego pierwszej wyprawie do biblioteki. Dowiedziały się z niej, że chłopiec odnalazł tam prawdziwe skarby, a także tego, że o wszystkie książki należy dbać i szanować je.

W dalszej części spotkania były gry i zabawy literackie. Najpierw przedszkolaki wspólnie odgadywały tytuły baśni, wymieniały bohaterów tam występujących oraz króciutko przypominały ich treść, rozpoznawały też postacie pochodzące z różnych dziecięcych lektur. Ostatnią zabawą było losowanie różnych przedmiotów i przyporządkowywanie ich do właściwej opowieści. Nasze spotkanie zakończyła sesja zdjęciowa.

Na pożegnanie wszystkie dzieci otrzymały zakładki do książek, a my podziękowanie za przeprowadzone zajęcia.