Teatromaniacy I

2022-03-25

25 marca gościliśmy w filii nr 9 grupę dzieci z Niepublicznego Przedszkola Akademia Kreatywności w Kielcach. Tematem spotkania był teatr – a to z okazji obchodzonego już w najbliższą niedzielę Międzynarodowego Dnia Teatru. Przedszkolaki miały okazję obejrzeć teatrzyk kukiełkowy „Poplątane bajki” w wykonaniu bibliotekarzy. Następnie wzięły udział w zabawie, która polegała na zaprezentowaniu konkretnych emocji przedstawianych im za pomocą emotikon. Kolejna konkurencja polegała na naśladowaniu wylosowanych zwierząt lub odgadywaniu przygotowanych zagadek związanych z baśniami. Ostatnim zadaniem była zabawa ruchowa, podczas której zadaniem „wilka” było przedostanie się do utworzonego przez dzieci kółeczka do Czerwonego Kapturka oraz podawaniu sobie zatrutego jabłka królewny Śnieżki. Osoba, która w danym momencie trzymała bajkowy owoc odpadała z gry. Na koniec spotkania przedszkolaki zapoznały się z naszym dziecięcym kącikiem i książkami tam zgromadzonymi, które po zapisaniu się do biblioteki będą mogły wypożyczyć.