Gdzie ta wiosna

2022-03-22

W marcu się zaczyna, gdy się kończy zima.
Przyjdzie z wiatru ciepłym wiewem,
z pięknem kwiatów, z ptaków śpiewem.

Taką zagadką rozpoczęło się spotkanie z uczniami klasy „0” ze Szkoły Podstawowej nr 18. Pierwszego dnia wiosny dzieci postanowiły poszukać… wiosny. Przybyły do biblioteki – tu dzieją się rzeczy wielkie. Z wielu książek biblioteczny skrzat Kacperek wybrał te, które dotyczyły najpiękniejszej pory roku. Przygotował wystawkę, zestaw zagadek i na mięciutkim dywanie oczekiwał na miłych gości. Po chwili dołączyli do niego dzielni uczniowie.

Rezolutne dzieciaki bardzo chętnie uczestniczyły w turnieju zagadkowym, z wielkim zainteresowaniem wysłuchały wierszy i opowiadań. Największą jednak radość sprawiły im zajęcia plastyczne. Z ogromnym zaangażowaniem wyczarowywały portret „Pani Wiosny”. A jakie cudeńka powstały? Kto ciekawy – tego zapraszamy do naszej Galerii „Trzy po Trzy”.

Za odwiedziny serdecznie dziękujemy i zapraszamy ponownie. Do rychłego zobaczenia.