Kolorowe skarpetki

2022-03-21

21 marca obchodzimy Światowy Dzień Zespołu Downa. Tego dnia wiele osób zakłada kolorowe skarpetki nie do pary. Tak było też w Przedszkolu Samorządowym nr 22 w Kielcach. Dzieci z grupy „Misiów” bardzo chętnie włączyły się w obchody tego święta. Każdy przedszkolak, panie i goście z Filii nr 3 założyli owe skarpetki. Kiedy je nosimy, wyrażamy tolerancję, zrozumienie i wsparcie dla osób z zespołem Downa. Wysyłamy sygnał o miłości do Tych, którzy są nieco inni i niezwykli. Prostym gestem szerzymy świadomość na temat tej choroby.

W trakcie zabawy przedszkolaki poznały nowe słowa, próbowały odnaleźć się w niecodziennej sytuacji. Pomogła im w tym zabawa z książką Moniki Krajewskiej pt. „Mój młodszy brat”. Niewielka książeczka przybliża dzieciom i dorosłym „inny” świat Antosia – przedszkolaka z zespołem Downa. Polecamy jako lekturę obowiązkową!

Teraz pora na niespodziankę – otwieramy fabrykę skarpetek. Klej, kolorowy papier, kredki, nożyczki i sprytne dziecięce rączki to wszystko, co potrzeba by wyczarować prawdziwe arcydzieła. Można je podziwiać na wystawie w przedszkolu.

Dziękujemy za spotkanie i serdecznie zapraszamy do naszej biblioteki.<