Być autorytetem, zapytaj co to znaczy - zabawa słowem II

2022-03-18

W piątkowe południe zawitała do nas kolejna grupa uczniów prowadzona przez Panią Amalię ze SP nr 31. Przyszły na trwający Tydzień Kultury Języka Polskiego. Czekało na nich moc „językowych atrakcji”, choćby wspomnieć pracę z różnymi rodzajami słowników języka polskiego, alfabetyczne układanie wyrazów określających i cechujących autorytet, rozsypanka wyrazowa składająca się z imienia i nazwiska tegorocznych patronów. Pytani, kto dla nich jest autorytetem, nie zastanawiali się długo i gromko wołali, że Pani Amalia. Oj, będą piątki! Klasa I a na nasze spotkania przynosi karty biblioteczne, by później zrobić z niech użytek wypożyczając książki. Ponadto dzieci mogły się przekonać, że warto czytać, gdy ich kolega Bartosz odbierał Dyplom Małego czytelnika wraz z niespodzianką od biblioteki.