Wędrówka po języku II

2022-03-16

W ramach XXX Tygodnia Kultury Języka Filie nr 5 i nr 11 wspólnie zorganizowały zajęcia tematyczne dla kl. VI-VII SP Integracyjnej z Micigoździa pod hasłem „Wędrówka po języku". Bibliotekarki przybliżyły postać Tomasza Mackiewicza oraz zagadnienia związane z górami (bezpieczeństwo w górach i nazewnictwo szczytów). Nabytą wiedzę uczestnicy utrwalili rozwiązując krzyżówkę oraz biorąc udział w zabawnych ćwiczeniach językowym (zabawa w głuchy telefon z nazwami gór, pojęciami związanymi z alpinizmem, dobór frazeologizmów sportowych). W tym roku uczniowie mieli okazję nie tylko podszlifować swoje umiejętności językowe. Liczymy, że czerpiąc z doświadczeń i osiągnięć osób takich jak Mackiewicz oraz innych autorytetów, poczują się zainspirowani do odnalezienia swoich własnych pasji.