Autorytetem Olek Doba

2022-03-16

W środowe przedpołudnie gościliśmy kolejnych uczniów - tym razem z klasy III a SP nr 8 w Kielcach, na spotkaniu poświęconym roli autorytetów w naszych życiowych wyborach. Rozpoczęliśmy od krótkich krzyżówek, pełnych haseł związanych z bohaterem Tygodnia Kultury Języka w naszej filii. Potem było odczytanie definicji hasła „autorytet” ze „Słownika wyrazów obcych PWN”. Najwięcej zainteresowania wywołała jednak postać Pana Aleksandra i jego przygód podczas samotnej wyprawy przez Atlantyk. Pakowaliśmy z mozołem kajak na wielką przygodę, o której atrakcyjnie opowiada książka - przewodniczka naszych zajęć - Ocean to pikuś Łukasza Wierzbickiego. Nasi goście podzielili się swoimi pasjami i marzeniami, które pragnęliby zrealizować, z równym zaangażowaniem co nasz Autorytet. Na zakończenie nasza biblioteka otrzymała w prezencie skrzata Zenka - będzie nam pięknie służył podczas spotkań z najmłodszymi.