Leprechaun - irlandzki skrzat w bibliotece

2022-03-15

We wtorkowe przedpołudnie 15 marca w Filii nr 3 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kielcach rozpoczęły się spotkania z gośćmi z Irlandii. Pierwszym gościem, który odwiedził naszą placówkę był najsłynniejszy skrzat (zdradzimy Wam, iż to przyjaciel naszego Kacperka – skrzata bibliotecznego) – imć Leprechaun. W przytulnej sali, na barwnym dywanie zasiadły dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 26 w Kielcach. Grupa „Motylków” wraz z paniami Ewelinką i Iwonką z niecierpliwością wyczekiwały Leprechauna. Nagle w drzwiach pojawił się mały, brodaty stwór, odziany w zielone ubranie i kapelusz z czterolistną koniczynką.  Zasiadł na fotelu i rozpoczął wielkie bajanie. Opowiadał o swoim pradziadku Leprechonie I, o zwyczajach irlandzkich skrzatów i wielkim święcie – Dniu Świętego Patryka.

Dzieci wysłuchały arcyciekawej opowieści. Zapamiętały wiele szczegółów. Wiedza zdobyta podczas spotkania przydała się podczas sprawdzianu. Skrzaty Kacperek i Leprechaun przygotowały zestaw pytań, a nagrodą była niespodzianka ukryta w kuferku. A co to było – już wyjaśniamy – zielona czterolistna koniczynka na szczęście i małe słodkie co nieco.  Zabawa była przednia.

P.S. Na życzenie irlandzkiego skrzata odbył się casting na polskiego zastępcę Leprechona.