Dobre obyczaje, czyli co to znaczy być dobrze wychowanym

2022-03-14

14 marca 2022 r. Filię 11 odwiedziła grupa pięciolatków z PS nr 40. Wspólnie wybraliśmy się w pełną przygód  podróż do Krainy Dobrych Obyczajów. Nasze spotkanie rozpoczęło się od pogadanki na temat dobrego wychowania. Dzieci dowiedziały się jak należy zachowywać się w domu, w gościnie, w przedszkolu i na ulicy. Zrozumiały również, dlaczego zawsze trzeba dbać o porządek i o czystość. Utrwaliły sobie formy i zwroty grzecznościowe, zasady właściwego zachowania się przy stole oraz podczas rozmowy telefonicznej. Pomogły im w tym książki : „Dobre obyczaje”, „Bon czy ton savoir – vivre dla dzieci” Grzegorz Kasdepke, „Dobre maniery Cecylki Knedelek…” Joanny Krzyżanek. Następnie przeczytaliśmy bajkę biblioterapeutyczną Agnieszki Łaby pt. „Dwie dżdżownice”, która uświadomiła dzieciom, że warto w życiu być kulturalnym i uprzejmym. Po wysłuchaniu bajki nasi goście z entuzjazmem wzięli udział w punktowanych zabawach ruchowych. Najbardziej spodobała im się ta zabawa, która wymagała umiejętności aktorskich, czyli „ O dobrym tonie przy telefonie”. Każdy uczestnik zajęć został uhonorowany dyplomem Znawcy Dobrych Manier.