Manufaktura Świętego Mikołaja

2022-12-09

9 grudnia naszą filie odwiedziła grupa dzieci z Ukrainy razem z opiekunami, by wziąć udział w zabawach przygotowanych przez bibliotekarzy oraz wolontariuszkę RCW w Kielcach Solomiję. W pierwszej części spotkania nasi goście wcielali się w bajkowe postacie i wykonywali zadania przyporządkowane do konkretnej baśni. Przy okazji mieliśmy okazję poznać różnice pomiędzy językiem polskim a ukraińskim w tytułach najsławniejszych na świecie opowieści. Dzieci bawiły się świetnie, śmiechom nie było końca. Po części baśniowej nasi goście zabrali się za tworzenie świątecznych pierników w bibliotecznej manufakturze Świętego Mikołaja! Oczywiście nie mogło się obyć bez odwiedzin gościa specjalnego! Na zakończenie zabawy  najprawdziwszy Mikołaj pojawił się w bibliotece, chętnie fotografował się z dziećmi, którym rozdał drobne upominki. Oczywiście obiecał powrócić do dzieci w Wigillię Bożego Narodzenia i to niezależnie od tego, czy obchodzona jest 24 grudnia, czy tak jak na Ukrainie 5 stycznia! Korzystając z okazji, że znajdowaliśmy się w bibliotece, zachęciliśmy ukraińskie dzieci to wzięcia udziału w akcji "Mała książka - wielki człowiek". Zaoferowaliśmy im książeczki w języku ukraińskim i zyskaliśmy nowych, zadowolonych czytelników! Dzieciaki były zachwycone, obiecały odwiedzać nas nie tylko z okazji świąt! W najbliższy piątek odbędą się kolejne zajęcia, na które serdecznie zapraszamy!