Pierwsza wizyta w bibliotece

2022-12-08

W grudniowy poranek naszą bibliotekę odwiedziła klasa II e z SP nr 34. Cała grupa z zaciekawieniem oglądała pomieszczenia filii, dlatego że dla większości była to pierwsza wizyta wśród tylu książek. Dzieci dowiedziały się również, w jaki sposób mogą zostać czytelnikami i jakich zasad będą musieli przestrzegać. Samodzielnie przeczytały reguły dotyczące obchodzenia się z pozycjami wypożyczonymi z biblioteki. Dla urozmaicenia spotkania, wspólnie rozwiązaliśmy biblioteczną krzyżówkę, a potem uczniowie mieli czas na przegląd księgozbioru. Największe zainteresowanie wzbudziły kolorowe i bogato ilustrowane książki, które z wielką chęcią przeglądali i komentowali oglądane ilustracje. Na koniec wszyscy uczestnicy otrzymali zakładki do książek z zaproszeniem na kolejne zajęcia.