Noel Baba, czyli Święty, który rozdaje prezenty

2022-12-06

Od samego rana wielkie zamieszanie. Po niebie mkną mikołajowe sanie – każdy dzisiaj coś dostanie. W przytulnej bibliotecznej salce już wszystko gotowe na powitanie gości. 6 grudnia to najlepszy dzień, aby poznać historię Neol Baby. Pewnie zastanawiacie się, kto to taki – uczniowie klasy 0”A” ze Szkoły podstawowej nr 18 w Kielcach postanowili wykorzystać wizytę i rozwiązać tę zagadkę. Z wypiekami na buziach wysłuchali mikołajowego bajania – poznali historię pewnego biskupa, który został świętym. Nic, co związane ze starszym panem w czerwonym kubraczku nie stanowiło już tajemnicy, a Noel Baba to jego (znaczy się Mikołaja) imię w języku tureckim. Święty ma wiele imion i wędruje po całym świecie obdarowując małych i dużych podarunkami.

Jak wizyta w bibliotece – to oczywiście czytanie, zagadki i super zabawa. Tak też było dzisiaj – zagadki okazały się łatwe, opowiadania i wiersze za krótkie, a Mikołaj w tempie Ekspresu Polarnego odnalazł worek, czapkę i wszystko co zgubił podczas lądowania na dachu naszej biblioteki. Mikołajowe spotkanie dobiegło końca, a mali goście wyruszyli na kolejne atrakcje. Życzymy powodzenia w poszukiwaniu ukrytych prezentów. Ho! ho! ho! – Do szybkiego zobaczenia !

P.S. Było również wspólne śpiewanie i odbieranie pamiątkowych znaczków ufundowanych przez Pocztę Laponii.

A dla wszystkich ciekawskich zamieszczamy zdjęcie nieco „roztrzepanego” Mikołaja – tak, to ten który zgubił swoje atrybuty.