Z historią za pan brat

2022-11-08

Co, to się dzieje. Z działu dziecięcego 8 listopada „odleciał” do Krainy Historii latający dywan. Zasiadły na nim przedszkolaki z grupy „0” z Przedszkola Samorządowego nr 29 w Kielcach. Małe, arcyciekawe dzieci postanowiły wraz z paniami bibliotekarkami wyruszyć śladem Polski Niepodległej. Z pomocą czarów przeniosły się do warszawskiego Belwederu, gdzie poznały historię rozbiorów, narodzin Legionów i niezwykłego człowieka – Marszałka Józefa Piłsudskiego.

W wędrówkach po pokojach, pełnych pamiątek towarzyszył nam niezwykły zwierzak – ulubiony owczarek niemiecki pana Józefa – Pies. Każdy z pokoi zawierał ogrom eksponatów związanych z najpiękniejsza polska pieśnią – hymnem, polskimi symbolami narodowymi (polecamy tę poświęconą orłowi) i wszystkim elementom dotyczącym niepodległości. Dzisiejsza lekcja patriotyzmu przebiegała w bardzo podniosłej atmosferze. Nieco zmęczeni skorzystaliśmy z zaproszenia na herbatkę w przypałacowym ogrodzie. I tu znów zadziałała magia – puszysty dywan przeniósł nas do ulubionej biblioteki w Kielcach. Tu na małych miłośników książki i historii czekała niespodzianka. Wielki konkurs układania puzzli o tematyce patriotycznej. Rozgrywki przebiegły w tempie iście ekspresowym – kilkanaście minut i już wszystkie kawałki układanek znalazły się na swoich miejscach, a zagadki zadawane przez panią Anię nie stanowiły żadnego problemu.

Pozostało Nam tylko jedno – podziękować za wizytę małych Patriotów w naszej bibliotece. Aby dzisiejsza wizyta zapadła w serca dzieci, każde z ich otrzymało odznakę „Małego Wielkiego Patrioty”. Przepełnieni dumą powrócili do przedszkola, gdzie czekała na nich kolejna niespodzianka związana z obchodami święta 11 listopada – koncert. Dziękujemy i do zobaczenia.