Biblioteczny mix baśniowy

2022-11-30

30.11.2022 r. uczniowie klasy I "a" SP nr 19 sprawdzali swoją znajomość klasycznych baśni dla dzieci. Zajęcia rozpoczęły się koronacją króla Baśniowej Krainy, który wśród swoich poddanych wybierał uczestników do kolejnych zadań, a także wyznaczał kary za nieznajomość odpowiedzi na zagadki. Nierzadko więc uczestnicy musieli wykonywać przysiady czy pajacyki. Nie zniechęcało ich to jednak do kolejnych zadań, wśród nich znalazły się w zabawy inspirowane "Księżniczką na ziarnku grochu" ,"Królewną Śnieżką", "Kopciuszkiem", "Królową Śniegu". W bibliotece pojawiła się też "Śpiąca królewna", którą rycerze próbowali obudzić rozśmieszając ją. Nie mogło też zabraknąć Baby Jagi, Jasia i Małgosi oraz pierników zjadanych bez pomocy rąk. W finalnej akcji Jasmina i Alladyn udali się latającym dywanem do wrót Sezamu, w którym zamiast licznych kosztowności znaleźli... Mikołaja!