Odważny miś Konrad

2022-11-14

25 listopada misie obchodzą swoje święto - Światowy Dzień Pluszowego Misia i z tej okazji 14 listopada do biblioteki przyszła grupa "Biedronek" z PS nr 2 z ul. Sowiej w Kielcach. Dzieci opowiadały o swoich najbardziej ulubionych misiowych zabawkach, które są ich najlepszymi przytulankami. Przyznały, że znają wiele misiów, które są bohaterami kreskówek i książek. Przygody jednego z nich o imieniu Konrad poznały z opowiadania pochodzącego z książki  Sylvi Schopf Odważny mały miś.

Później własnoręcznie zrobiły opaski z wizerunkiem misia. Na zakończenie spotkania dowiedziały się o akcji " Mała książka - wielki człowiek" i otrzymały zakładki  do książek. Pożegnały się obietnicą powrotu do nas, tym razem z rodzicami,  aby zapisać się do biblioteki.