Ptasi bal

2022-10-06

6 listopada Filię 11 odwiedziły pięciolatki z PS 42. Dzieci z grupy "Motylki" przekraczając próg biblioteki nie wiedziały, że za chwilę wezmą udział w prawdziwym ptasim balu... Najpierw przedszkolaki obejrzały przedstawienie pt. "Ptasie radio". Nasi goście z zapartym tchem obserwowali kłótnię ptaków, która na koniec przerodziła się w bójkę... Na szczęście policja szybko zrobiła porządek z rozsierdzonymi ptaszydłami i zapanowała zgoda - uczestnicy leśnej awantury zaczęli wspólnie śpiewać. Wkrótce okazało się, że dzieci zostały zaproszone do tańca i biblioteka zmieniła się w salę balową. Po wesołej zabawie dzieci wzięły też udział w zabawach edukacyjnych, których zadaniem było przybliżyć im życie ptaków.