Omnibus bibioteczny cz. 1

2022-10-26

26.10.22 drugoklasiści z SP 11 wzięli udział w imprezie bibliotecznej sprawdzającej ich wiedzę z różnych dziedzin. Podzieleni na grupy uczniowie wykonywali różnorodne zadania przyporządkowane do wylosowanej kategorii. Rywalizacja rozpoczęła się od znajomości wierszy dla dzieci. Na drugi ogień poszła znajomość przysłów. Pojawiły się też pytania dotyczące: sportu, baśni, czy zwierząt świata. Dzieci z ciekawością powitały konkurencje historyczne, w których pracowały z prawdziwymi niegdyś powszechnie wykorzystywanymi przedmiotami jak taśma magnetofonowa, rzutnik do bajek, walkman czy lampa naftowa. Wielką frajdę sprawiły uczestnikom konkurencje podróżnicze. Przedstawiciele drużyn zmierzyli się więc z rzutem sombrerem podczas meksykańskiej fiesty, z wizytą w chińskiej restauracji, hawajskim tańcem "hula" a także inwazją afrykańskich węży. Uczniowie doskonale radzili sobie też z odgadywaniem właściwych bohaterów literackich. Wychodząc z biblioteki po zakończonych zajęciach już zapowiedzieli, że wkrótce pojawią się ponownie.